Nefryt

Masz pytania odnośnie tej biżuterii

Zadzwoń:
tel.: 516 796 418
Dorota Skrzeczyńska

Formularz kontaktowy

Nefryt -  bardzo trudny ostatnio do zdobycia (ale się wreszcie udało:).
Mistyczny,  bezcenny pod względem wartości i znaczeń oraz swej cichej, skromnej, szlachetnej urody, przez chińczyków odkryty (już w neolicie) i uznany za święty.

 
Tu taki mały cytat:
„Nefryt, jako kamień nie tylko czczony przez starożytnych, ale też trudny w obróbce, znalazł uznanie także w oczach Konfucjusza (…) najczęściej pełniąc rolę metafory, za pomocą której przyrównywał długotrwały i żmudny proces obróbki artefaktów do trudów procesu kształtowania charakteru, wynik uznawał za wart olbrzymiej ilości pracy, włożonej w wydobycie piękna z kamienia lub z człowieka. Nefryt pełni też funkcję synonimu człowieka idealnego pod względem moralnym i intelektualnym, szanującego tradycję i sumiennie uczestniczącego w rytuałach, który przez całe życie poszukuje mądrości i z oddaniem służy rodzinie i władcy. (…) Wreszcie nefryt w pismach Konfucjusza jest sam w sobie uosobieniem wszystkiego, co dobre i wysublimowane, a więc pozwalające człowiekowi na wzniesienie się ponad ograniczającą go fizyczność i wrodzony egoizm.”

 

 
Tutaj – z szacunku dla tego kamienia – nefrytowa obrączka otrzymała wsparcie ze strony srebra, złota i niewielkiego diamentu.

 

 

Pierścionek został zrobiony na zamówienie i jako ten konkretny jest nieosiągalny.
Nie mniej idea jest do powtórzenia w różnych wersjach i z różnymi kamieniami.

Zapraszam :)

 

nefryt
srebro pr.925
złoto pr.585
diament o średnicy: 1.7 mm

rozmiar: 14
waga: 4.50 g.

Zobacz również